Balík na dobírku

Dobírka po Česku i na Slovensko

Jak poslat balík na dobírku?

V průběhu objednávky zvolíte možnost balík na dobírku, zadáte částku, kterou chcete od příjemce vybrat a číslo účtu, kam Vám dobírkovou částku pošlu, jednoduché. V den odeslání dobírkové částky na Váš účet, Vám odešlu informační e-mail :)

Cena dobírky je od 30 Kč

Poslat balík na dobírku po ČR

Dobírku v rámci ČR zašlu na Váš účet do 4-9 pracovních dní od doručení balíku, tato lhůta závisí na výběru přepravce následovně:

GLS  ►  4 pracovní dny od doručení

Geis  ►  6 pracovních dní od doručení

In Time  ►  7-9 pracovních dní od doručení

Poslat balík na dobírku na Slovensko

Dobírka na Slovensko je velice oblíbená služba a dovolí Vám plnohodnotně obsluhovat zákazníky po celém Slovensku, balík doručíme za 1-2 pracovní dny od vyzvednutí u Vás doma, v práci, či firmě a peníze máte na svém účtě již do 5 pracovních dní, viz. níže. Dobírku zadáte v EUR, tuto částku Vám do 4-11 dní od doručení balíku pošlu v korunách na Váš účet, směněnou aktuálním kurzem. Doba odeslání závisí na výběru přepravce takto:

GLS  ►  4 pracovní dny od doručení

In Time  ►  12 pracovních dní od doručení

Tip:  Máme Fio banku, jestliže jste na tom stejně, dobírku máte na  účtě v den odeslání :)

Doporučujeme:  Pro hladké doručení balíku prosíme příjemce, aby měli hotovost (dobírku) připravenou v přesné výši.

Zajímavost: Posílání balíku na dobírku je u nás v Čechách i na Slovensku velice oblíbená platební metoda. Když se ovšem ohlédneme na západní trhy, například do Německa, balík na dobírku zde tvoří mizivé procento z celkového objemu přepravovaných balíků. I díky tomu je cena dobírky v západních zemích i několikanásobně vyšší než cena samotné přepravy :) Nicméně i v Čechách trend on-line plateb na e-shopech roste. Nejoblíbenější je platba online kartou, alternativou je online bankovní převod.